Zoetermeer kent unieke architectuur waar de meeste mensen onwetend langslopen. In de serie ‘Het gebouw van de maand’ laat ArchitectuurPunt Zoetermeer verschillende bijzondere gebouwen zien. Deze maand: Woningbouwproject De Waterparel.
De Nieuwe Driemanspolder krijgt een nieuwe indeling voor natuur en recreatie. Zo wil de gemeente verstoring van beschermde vogels voorkomen en tegelijk ruimte houden voor wandelen, fietsen en varen. De maatregelen worden eind 2025 zichtbaar in het gebied.
Vanaf 1 augustus 2025 kunnen erkende opvanglocaties subsidie aanvragen voor de verzorging van gewonde wilde dieren uit Zoetermeer. De regeling is bedoeld om dierenwelzijn te bevorderen. Het gaat hierbij om van nature in het wild levende inheemse dieren, geen huisdieren, insecten of plaagdieren.
Bluesky is de nieuwe app voor korte berichten, een vervanger voor het X van Elon Musk. Bluesky wil een vriendelijk alternatief worden van X, je ziet alleen berichten van mensen die jij volgt of leuk vindt, en minder online haatberichten.
Na de opening van het nieuwe zwembad De Watergeus, kregen alle Zoetermeerders van de gemeente een gratis zwembadkaartje. Door middel van een code kon je zo reserveren voor een gratis kennismakings met het zwembad.
Wist u dat? In deze rubriek onthullen we leuke feitjes en wetenswaardigheden over Zoetermeer. Van de hoogte van de Zoetermeerse Watertoren tot de eerste Ambachtsheren, verrassend en leuk om te weten over je stad! Deze keer: Is het Noord-Aa of Zoetermeerse Plas?
Lees meer: In feite(n) Zoetermeer: Noord Aa of Zoetermeerse plas?
Met een grote glimlach namen de deelnemers van het traject Opwaarts bij Stichting Piëzo hun welverdiende certificaat in ontvangst. Na maanden van inspanning, oefenen en doorgaan, hebben ze het traject succesvol afgerond.
Afgelopen nacht hebben activisten van Justice Now!, een actiegroep van Extinction Rebellion, restaurants en winkels in Rokkeveen en een bushalte beklad met de leus 'GAZA IS STARVING'. Eerder deze week zijn er in andere steden vergelijkbare acties geweest.
Van schilders en beeldhouwers tot keramisten en textielkunstenaars, Zoetermeer is een broedplaats voor creatieve geesten. Met deze rubriek wordt een platform geboden waarbij steeds een andere kunstenaar uit de kunstwereld van Zoetermeer voor het voetlicht wordt gebracht. Deze keer: Tobias de Jong
Deze zomer viert JJ Music House een bijzonder jubileum: de tiende editie van Live op ’t Terras. Elke zondagmiddag in juli en augustus verandert het terras van JJ Music House in een intieme openluchtlocatie voor akoestische optredens. Zondag 27 juli: Yesterday’s Papers.