Deze zomer bundelen inZet, Palet Welzijn en De Goede Buur opnieuw hun krachten en is er hard gewerkt aan een nieuwe editie van het populaire ZomerPalet. Als familie en vrienden op vakantie zijn en er minder reguliere activiteiten overblijven, is het ZomerPalet voor veel inwoners een welkom uitje.
De vrijwilligers van Zoetermeer Actief gaan elke dag voor u op pad om het meest recente nieuws uit Zoetermeer op de website te zetten. Bent u betrokken en heeft u een paar uurtjes over per week? Kom eens langs op de redactie om te zien of dit leuke vrijwilligerswerk iets voor u is!
De gemeenteraad heeft op donderdag 4 juni ingestemd met het raadsvoorstel voor de kredietaanvraag voor aanpassingen aan het Stadhuisplein 23 voor de verhuur aan de bibliotheek. Hiermee wordt de ruimte links naast de ingang van het Stadhuis-Forum worden toegevoegd aan de bibliotheek.
Fietsen in drukke winkelstraten kan zorgen voor overlast en onveilige situaties. De gemeente Zoetermeer heeft de regels voor de winkelgebieden gelijkgetrokken: Winkels open = lopen. De borden in de Dorpsstraat zijn al geplaatst, Stadshart volgt later deze maand.
Lees meer: Aangescherpte regels voor fietsen Dorpsstraat nu van kracht
Woensdag 3 juni heeft burgemeester Bezuijen een bezoek gebracht aan het 60-jarig bruidspaar Hassankhan-Parmessar. De burgemeester feliciteerde hen hartelijk met hun huwelijksjubileum en overhandigde namens de gemeente een mooi boeket.
Er is in de industriewijk Zoeterhage en in het Van Tuyllpark rioolwater in sloten en vijvers terechtgekomen. Hierdoor is het water vervuild en moet contact vermeden worden. De gemeente heeft maatregelen genomen en monitort de waterkwaliteit.
Lees meer: Overzicht vervuilde sloten Zoeterhage en Van Tuyllpark
De oplevering van woontoren The Carousel van woningcorporatie De Goede Woning aan de Engelandlaan is donderdag 28 mei gevierd met een feest voor de bewoners. “We hebben als woningcorporatie 85 woningen erbij gekregen in deze tijd van woningnood”, zegt Mariëtte Heemskerk van De Goede Woning.
Met zijn nieuwe single ‘Het Land Kleurt Weer Oranje’ zet de Zoetermeerse zanger Johan Rensen vol in op het ultieme WK-gevoel. De energieke supportersplaat markeert een bijzondere mijlpaal: het is namelijk zijn allereerste uitgebrachte nummer waarvan hij de tekst zelf heeft geschreven.
Lees meer: Voetbalhit ‘Het Land Kleurt Weer Oranje’ van Johan Rensen
Huidkanker is de meest voorkomende soort kanker in Nederland. De ziekte ontstaat vaak in het gezicht. Voor patiënten uit de omgeving van Zoetermeer is er goed nieuws: zij kunnen nu dichtbij huis terecht voor een innovatieve behandeling van huidkanker in het gezicht.
Lees meer: Innovatieve behandeling huidkanker nu ook in Zoetermeer
Fietsmaatjes Zoetermeer heeft op maandag 1 juni 2026 een nieuwe stalling voor duofietsen in de wijk Oosterheem officieel geopend. Met deze uitbreiding komt het aantal stallingen van Fietsmaatjes in Zoetermeer op zes.
Lees meer: Nieuwe fietsstalling voor Fietsmaatjes Zoetermeer