Buurtvereniging Buytenrode organiseert op zaterdag 28 februari 2026 een grote cd- & platenbeurs. Muziekliefhebbers kunnen tussen 10.00 en 17.00 uur snuffelen tussen vinyl, cd’s, cassettes, posters en meer. De toegang is gratis en de bar is geopend voor een hapje en drankje.
Op 25 maart speelt Opvliegers: op Safari! in het Stadstheater. Het is een swingende vriendinnencomedy over het leven, met alle bijbehorende strubbelingen. Met muziek, humor en herkenning is de voorstelling vooral de bevestiging dat het leven – hoe grillig ook – altijd gevierd moet worden.
Woensdag 25 februari zal het wekelijkse lunchpauzeconcert in de Oude Kerk (Dorpsstraat 59) van Zoetermeer worden verzorgd door Lieselotte van Tol op piano. Op het programma staan werken van Bach, Mendelssohn, Brahms, Chopin en Liszt.
Denk je aan het Nederlandse carnaval, dan is de grote kans dat de gedachten van menigeen meteen naar het volksfeest onder de grote rivieren gaan. Maar ook boven de grote rivieren wordt carnaval gevierd. En tot in de jaren tachtig werd het ook in Zoetermeer gevierd.
Op een viswinkel aan het Oosterheemplein is vrijdagavond 13 februari een gewapende overval gepleegd. De overval werd rond 19.00 uur bij de politie gemeld. De politie onderzoekt de zaak en komt graag in contact met getuigen.
Lees meer: Getuigen gezocht na gewapende overval op viswinkel
Van schilders en beeldhouwers tot keramisten en textielkunstenaars, Zoetermeer is een broedplaats voor creatieve geesten. Met deze rubriek wordt een platform geboden waarbij steeds een andere kunstenaar uit de kunstwereld van Zoetermeer voor het voetlicht wordt gebracht. Deze keer: Marus van der Made
Vanaf 1 februari 2026 zijn er verschillende veranderingen doorgevoerd in het cameratoezicht in Zoetermeer. De gemeente meldt dat cameratoezicht helpt om incidenten te voorkomen en de politie sneller te laten handelen. Op meerdere plekken wordt toezicht verlengd, op andere locaties juist beëindigd.
Tijdens een vakantiemiddag bouwden een vader en dochter vol enthousiasme hun eigen vogelhuisje. Er werd gemeten, getimmerd en gelachen. Met als resultaat een mooi huisje voor in de tuin en twee nieuwe fans van de Ambachtenwerkplaats.
Leerlingen uit havo 4 van ONC Parkdreef hebben binnen het programma HavoP onderzoek gedaan naar hoe de voedselomgeving in de wijken Buitenwegh en De Leyens gezonder en duurzamer kan worden. De resultaten van dit project zijn gepresenteerd op het gemeentehuis van Zoetermeer.
Vanaf begin juni zullen er afsluitingen zijn van de grote doorgaande wegen in Zoetermeer, de Europaweg en Afrikaweg. Eerst gaat de Afrikaweg twee weken dicht, daarna is het de beurt aan de Europaweg en Europatunnel voor werkzaamheden gedurende 6 weken.