Johann en sebastiaan St Oude kerkWoensdag 8 april zal het wekelijkse lunchpauzeconcert in de Oude Kerk (Dorpstraat 59) worden verzorgd door Johann Markel op piano en Sebastiaan van den Bergh op cello. Op het programma staat de sonate voor cello en piano van S. Rachmaninoff.

Sebastiaan van den Bergh begon met cello spelen toen hij 8 jaar was. Op dat moment woonde hij met zijn ouders in Italië, in Milaan. Saverio Gliozzi, een Milanese cellist, was zijn leermeester. Eenmaal terug in Nederland vervolgde Sebastiaan zijn muziekstudie bij Rob Hageman, cellist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, en aan het Rotterdamse Hellendaal Muziekinstituut bij Rosalie Seinstra.

Uiteindelijk besloot Sebastiaan auditie te doen voor het conservatorium en nog voor hij eindexamen had gedaan, werd hij aangenomen bij Jeroen den Herder aan het Conservatorium van Amsterdam.

In 2014 begon Sebastiaan aan de master klassieke muziek aan Codarts in Rotterdam, wederom bij Jeroen den Herder. Tijdens zijn master was hij actief op het gebied van kamermuziek samen met een klarinettrio, dat uitgroeide tot een kwintet, het Marbel Ensemble. Voor zijn afstuderen deed Sebastiaan onderzoek naar de Franse componist Jean-Louis Florentz. In 2016 behaalde hij zijn masterdiploma met onderscheiding.


Johann Markel werd geboren in Kronstadt, Roemenië. Hij kreeg zijn eerste pianolessen in Duitsland op 10-jarige leeftijd. Als zestienjarige studeerde hij bij Gottfried Rüll aan het Meistersingerkonservatorium in Neurenberg (Duitsland) en later aan de Hochschule für Musik in Neurenberg-Augsburg, waar hij een bachelordiploma in piano en pianopedagogiek behaalde. Hij vervolgde zijn studie bij Geoffrey Douglas Madge aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag.

Johann heeft deelgenomen aan masterclasses met bekende pianisten en pedagogen, zoals Karl-Heinz Kämmerling, Volker Banfield, Sergei Rjanov en Anatol Karemacher. Peter Feuchtwanger, bij wie hij regelmatig les heeft, is samen met de Franse pianiste Annie Gicquel zijn belangrijkste artistieke inspiratiebron. In 2013 nam hij deel aan de 8e Internationale Egandin Zomer Piano Academie Samedan (Zwitserland), waar hij les kreeg van Feuchtwanger en Thomas Sanderling tijdens een dirigentenworkshop. Liederbegeleiding is ook een grote interesse van Johann. Hij kreeg les van Han-Louis Meijer en nam deel aan een masterclass voor het bewerken van gedichten van Paul Verlaine, onder leiding van Meinard Kraak (zang) en Rudolf Jansen (begeleiding) met associate artist Christine Wemekamp.

Concerten brachten hem naar Zwitserland, Roemenië, Italië, Nederland en Duitsland, waar hij optrad als kamermusicus, begeleider en solist. Samen met het Westerkamerorkest Amsterdam en het Houtens Kamerorkest speelde hij de afgelopen jaren pianoconcerten van Joseph Haydn, Wolfgang A. Mozart (KV 466 & 488), Felix Mendelssohn Bartholdy en Ludwig van Beethoven (nr. 3 in c mineur en nr. 5 in es majeur, "Emperor"), onder leiding van Taco de Vries.

Zijn repertoire is bijzonder breed en strekt zich uit van de Weense Eerste School tot het postmodernisme, hoewel zijn favoriete werken die van Franz Schubert en Alexander Skriabin zijn.

Dit concert is gratis toegankelijk. Bij de uitgang staat een collectebus voor uw vrijwillige bijdrage.
De deur van de kerkzaal is open vanaf 12:30 uur, aanvang 12:45 uur.

Foto: Stichting Oude Kerk Zoetermeer

Bij Uit tips vindt u alle uitgaanstips voor theater en muziek. Zie ons evenementen overzicht voor alle evenementen in Zoetermeer en bij cursussen hebben we Zoetermeerse cursussen en activiteiten voor u op een rij gezet.

-advertenties-

-goede doel-