de springplank ad ockers en floris torenstraOp 30 oktober 2026 bestaat kringloopwinkel de Springplank, gevestigd op de Edelgasstraat 248 in Zoetermeer, 12,5 jaar. Om dit jubileum te vieren is er van 30 oktober tot en met 1 november a.s. een kortingsactie en krijgt u 50% korting op alles in de winkel.

Ad Ockers, initiatiefnemer van de Springplank, vertelt hoe het allemaal begon: “De Springplank bestaat alweer 12½ jaar. Eind 2013 werd Ockers benaderd door de directeur van DSW, de sociale werkvoorziening van Zoetermeer, om eens om de tafel te gaan. Door veranderingen in de zorg- en participatiewet, die van het rijk naar de gemeente gingen, waren het onrustige tijden. Er moesten meer mensen regulier aan het werk, er was een “ordinaire” bezuinigingsronde en meer mensen moesten gedetacheerd worden bij bedrijven in en rond Zoetermeer. Voor de groep waarbij dit niet lukte, moest ook een oplossing worden bedacht. Zo is de Springplank ontstaan. Een bedrijf waar mensen zich veilig en vertrouwd voelen en zinvol werk kunnen verrichten.”

“De eerste twee jaar waren best moeilijk; het concept van de Springplank was nieuw voor Zoetermeer en klanten moesten de Springplank nog ontdekken, maar het geloof in waar ze mee bezig waren was groot. Begonnen met 6 medewerkers en een hal van 800 m², is de Springplank inmiddels uitgegroeid tot een organisatie met meer dan 100 medewerkers en drie hallen van ruim 3200 m². De Springplank heeft met verschillende partijen samengewerkt, eerst met Ipse de Bruggen, daarna met Teamwerk en tenslotte onze eigen stichting ‘Zorg Samen Doen’. Samen met Floris Torenstra hoopt Ockers zo de best mogelijke ondersteuning te bieden aan de deelnemers.

Zeven dagen per week open

Iedere dag werken deelnemers (cliënten), begeleiding, winkelmedewerkers, vrijwilligers, stagiaires en medewerkers van de Binnenbaan (de opvolger van DSW) samen achter de schermen en in de winkel. En mensen weten de Springplank te vinden en hebben waardering voor de doelstelling en het enthousiasme van de deelnemers.

Jubileumweekend

De Springplank vindt 12 ½ jaar een mooie gelegenheid om de klanten eens extra in het zonnetje te zetten. Want zonder de klanten had dit niet gekund. Op vrijdag 30 oktober, zaterdag 31 oktober en zondag 1 november viert de Springplank dit jubileum met 50% korting op alles, maar dan ook echt op alles. Een bank, een LP, een kopje, een boek, kleding, alles wat u maar kunt bedenken met 50% korting op de toch al lage prijzen. En natuurlijk worden de medewerkers niet vergeten, en is er een geweldige feestavond op zaterdagavond 7 november.

Foto: eigendom van de Springplank, links Ad Ockers, rechts Floris Torenstra

Elke dag het Zoetermeerse nieuws in uw mailbox? Blijf op de hoogte van het laatste Zoetermeerse nieuws en meldt u aan voor onze nieuwsbrief!

zoetermeeractief.nieuwsbrief

-advertenties-

-goede doel-