Ongeveer 60 3e jaars leerlingen van ONC Clauslaan deden mee aan het project ‘Ontwerp je eigen woonerf - maar denk ook aan de buren’. De leerlingen hebben een pleintje uit het beroemde Pleintjesplan van architect Leo de Jonge herontworpen.
Het pleintje rond de straat Flevoland in Meerzicht kreeg een make-over van de leerlingen, die zich allemaal op andere thema’s richtten. Per groepje werkten de leerlingen aan het ontwerp, nadenkend over parkeerruimte (soms zelfs ondergronds!), ruimte om te spelen en te ontmoeten voor de inwoners. Architectuurpunt Zoetermeer ondersteunde dit project met veel achtergrondinformatie over het Pleintjesplan.
Kennismaken met vele vakken
De leerlingen maakten op deze manier kennis met vele vakgebieden rond stedenontwerp. Zo gingen zij in groepjes de bewoners van de straat interviewen om te horen wat hun wensen zijn. Vervolgens moest er worden samengewerkt en overlegd om het beste plan te krijgen, rekening houdend met de afmetingen en de wensen van de bewoners. Het ontwerp moest duurzaam zijn en gericht op de toekomst.
Het ontwerp werd vervolgens op schaal nagemaakt, met verschillende materialen zoals hout en karton, maar ook afvalproducten zoals dopjes werden gebruikt.
Presentatie met wethouder
Vrijdag 13 februari werden alle pleintjes gepresenteerd in de aula van ONC Clauslaan. Wethouder Ronald Weerwag en vertegenwoordigers van De Goede Woning waren aanwezig en luisterden naar de presentaties van de leerlingen. Iedereen kreeg een klein presentje voor zijn inzet.
Foto ('s) door: Zoetermeer Actief
Meer wijknieuws vindt u op onze speciale wijkpagina's!



