Na de zeer grote brand in het leegstaande pand aan het Bredewater 16 richt de aandacht zich op de vervolgstappen. De gemeente Zoetermeer treft extra veiligheidsmaatregelen, onderzoekt juridische opties en waarschuwt bewoners dringend om weg te blijven.
Deze week viert het CKC het 25-jarig bestaan van het centrum voor kunst en cultuur aan de Leidsewallen in Zoetermeer. Al sinds de opening op 8 mei 2001 is het CKC een plek waar generaties Zoetermeerders samenkomen om kunst te beleven, te maken en zich te ontwikkelen.
Lees meer: 25 jaar CKC: een kwart eeuw cultuur in Zoetermeer
Basisschool IKC Stella Nova in de wijk Driemanspolder bestaat tien jaar. Dat werd op maandag 11 mei feestelijk gevierd met ouders, buurtbewoners en natuurlijk de kinderen. Met koffie, een nieuw schoollied en een vrolijke lawaaioptocht ging het jubileum groots van start.
Lees meer: IKC Stella Nova viert 10-jarig jubileum met lawaaioptocht
Dit weekend werd bekend dat er vervuild rioolwater in sloten en vijvers terecht is gekomen in het gebied van het Van Tuyllpark en de industriewijken Hoornerhage en Zoeterhage. De vervuiling is ontstaan door een lek in de riolering, de gemeente neemt extra maatregelen om verspreiding te voorkomen.
Lees meer: Lek zorgt voor rioolwater in sloten rond Van Tuyllpark
In de wijk Rokkeveen vindt op vrijdag 5 juni een bijzonder ontmoetingsmoment plaats: Aan tafel, eten, ontmoeten en in dialoog. Inwoners van Rokkeveen zijn van harte uitgenodigd om samen aan tafel te gaan, elkaar te ontmoeten en met elkaar in gesprek te komen.
Lees meer: Aan tafel, eten, ontmoeten en in dialoog Rokkeveen
Online oplichting komt steeds vaker voor en treft met name 55-plussers. Om inwoners weerbaarder te maken, organiseert de gemeente Zoetermeer samen met de politie een serie gratis bijeenkomsten in verschillende wijken onder de titel ‘Veilig Online’.
De vrijwilligers van Zoetermeer Actief gaan elke dag voor u op pad om het meest recente nieuws uit Zoetermeer op de website te zetten. Bent u betrokken en heeft u een paar uurtjes over per week? Kom eens langs op de redactie om te zien of dit leuke vrijwilligerswerk iets voor u is!
In de industriewijk Zoeterhage en in het Van Tuyllpark is, door nog onbekende oorzaak, rioolwater in sloten en vijvers terechtgekomen. Hierdoor is het water vervuild en moet contact met het water vermeden worden. Er is sprake van een riooloverstort volgens het hoogheemraadschap, waardoor vervuild water tijdelijk in open water komt.
Lees meer: Vervuild slootwater in industriewijken en Van Tuyllpark
Zoetermeer heeft een flinke lik kleur gekregen met de route Kleurrijk Zoetermeer. Tijdens deze wandeling ontdek je 14 kleurrijk beschilderde transformatorhuisjes en elektriciteitskastjes in en rond het Stadshart.
In opdracht van de gemeente Zoetermeer heeft Stichting Piëzo een Tussenvoorziening voor jongeren van 16 tot 23 jaar opgebouwd en gestart. Deze voorziening biedt jongeren die verblijven in het AZC een zinvolle dagbesteding en bereidt hen voor op doorstroom naar onderwijs.
Lees meer: Piëzo gestart met Tussenvoorziening voor jongeren AZC