knussebus bw copyWethouder Frinking heeft gekeken naar de Verbindingskamer, dit is een initiatief om mensen met elkaar in verbinding te brengen. Een Verbindingskamer komt er niet in Zoetermeer, maar er is wel ruimte voor vergelijkbare initiatieven, zoals de Knussebus.

Geen fysieke kamer, wel inspiratie

Tijdens het raadsdebat over de Perspectiefnota in juni 2024 deed het college een toezegging: het idee van de Verbindingskamer zou worden meegenomen in de nieuwe visie op de Sterke Sociale Basis (SSB). Inmiddels is duidelijk dat de Verbindingskamer niet als apart onderdeel in de visie wordt opgenomen. Wel biedt de visie ruimte voor vergelijkbare initiatieven die vanuit de samenleving ontstaan.
De Verbindingskamer is geen fysieke plek, maar een werkwijze waarbij een onafhankelijke partij opnieuw contact legt met bewoners in wijken waar dat contact is verdwenen. Het doel is om mensen te activeren en te verbinden.

Ruimte voor bewonersinitiatieven

De nieuwe visie op de Sterke Sociale Basis wordt binnenkort aan de gemeenteraad voorgelegd. Hierin staat dat de gemeente vooral een ondersteunende rol speelt. Initiatieven moeten vanuit inwoners en maatschappelijke organisaties komen. Dat sluit goed aan bij het gedachtegoed van de Verbindingskamer.
In Zoetermeer zijn al veel elementen van deze aanpak zichtbaar. Zo zijn er buurtverbinders van Gro-up Buurtwerk, flatcoaches van woningcorporaties en sociaal-makelaars van inZet actief in de wijken. Zij helpen bewoners om ideeën uit te voeren, signaleren problemen en brengen mensen met elkaar in contact.

Knussebus als voorbeeld

Een opvallend initiatief dat aansluit bij de Verbindingskamer is de Knussebus van Theaterhart. Deze mobiele woonkamer rijdt door Buytenwegh en Meerzicht en biedt bewoners een plek om verhalen te delen en elkaar te ontmoeten. In de bus kunnen podcasts worden opgenomen en gesprekken gevoerd worden met vrijwilligers. De Knussebus versterkt het vertrouwen tussen bewoners en lokale organisaties en helpt mensen uit hun isolement.

Meer politiek nieuws vindt u op onze politieke pagina: Politiek nieuws

-advertenties-

-goede doel-