Eind september zijn 14 leerlingen en 2 docenten 6 dagen in Hamburg geweest. Hier deden ze mee aan een Model United Nations, MUNoH. Bij zo’n simulatie van de Verenigde Naties krijgt iedereen een land toegewezen om zich in te verdiepen zodat ze dit goed kunnen vertegenwoordigen tijdens het debat.
Op dinsdag kwamen de leerlingen na een lange treinrit aan op gymnasium Meiendorf. Op de woensdag kregen ze een city tour door Hamburg van twee leerlingen van de school. Daarna begon de opening ceremony, waar 4 leerlingen van het Alfrink voor de hele zaal hebben gespeecht als ambassadeur van hun delegatie (land).
Op donderdag kon het debat echt beginnen, ieder zat in een eigen committee en debatteerde in deze simulatie zoals ze dat in de echte Verenigde Naties ook doen. Vrijdag vervolgden ze het debat en sloten de avond af met een feest midden in Hamburg. Zondag vertrok de groep weer naar Nederland.
De ervaring heeft de groep veel geleerd. Zij gebruiken deze kennis tijdens hun eigen Model United Nations die zij in november organiseren op het Alfrink.
Foto: Alfrink College
Elke dag het Zoetermeerse nieuws in uw mailbox? Blijf op de hoogte van het laatste Zoetermeerse nieuws en meldt u aan voor onze nieuwsbrief!





