Tijdens het jaarlijkse Koningsontbijt op het Stadhuisplein heeft Lionsvereniging Soetermare € 4200 euro opgehaald. De volledige opbrengst gaat naar het Unlimited Sports Event, dat sport mogelijk maakt voor kinderen met een beperking in Zoetermeer en de regio.
Koningsontbijt voor het goede doel
Op Koningsdag organiseerde Lionsvereniging Soetermare het traditionele Koningsontbijt op het Stadhuisplein in Zoetermeer. Bezoekers konden samen ontbijten en tegelijk een goed doel steunen. De actie leverde dit jaar ruim € 4200 op. Het geld gaat volledig naar het Unlimited Sports Event, dat zich inzet voor sportende kinderen met een beperking.
Het Koningsontbijt is inmiddels een vaste traditie in de stad. Elk jaar kiest de Lionsclub een maatschappelijk doel dat past bij de Zoetermeerse samenleving. Dit jaar viel de keuze op een sportief initiatief dat inclusie en bewegen centraal stelt.
Met de opbrengst van het Koningsontbijt kunnen meer kinderen met een beperking deelnemen aan sportactiviteiten. Het Unlimited Sports Event organiseert sportdagen en clinics, waarbij kinderen kennismaken met verschillende sporten. Het doel is om bewegen leuk en toegankelijk te maken voor iedereen.
![]() |
![]() |
Steun van lokale horeca
Het ontbijt kent een bijzondere opzet. Lokale horecaondernemers stellen het ontbijt beschikbaar. Bezoekers betalen een bijdrage, die volledig naar het goede doel gaat. Op deze manier profiteren zowel het goede doel als de lokale ondernemers van het initiatief.
De terrassen rond het Stadhuisplein waren in de ochtend geopend voor het ontbijt. Vrijwilligers van Lions Soetemare verzorgden de uitgifte en zorgden voor koffie en thee.
Het ontbijt vormde voor veel bezoekers de start van Koningsdag in Zoetermeer. Na afloop verspreidden zij zich over de stad voor andere activiteiten en festiviteiten.
Foto ('s) en film door: Leon Koppenol, Hans Heemskerk
Bekijk alle foto's van Koningsdag 2026 op ons overzicht: Zoetermeer viert samen Koningsdag 2026





