De ontwikkeling van woonproject Oostergo heeft een belangrijke mijlpaal bereikt. Op dinsdag 16 december zetten Mariette Heemskerk, directeur-bestuurder van woningcorporatie De Goede Woning, en Erik Batenburg, directeur van Batenburg Bouw & Ontwikkeling, hun handtekening onder de aannemersovereenkomst
Aan de Oostergo verrijzen straks twee gebouwen van drie woonlagen met in totaal 28 appartementen: 14 sociale huurwoningen en 14 middenhuurappartementen. De appartementen zijn vooral bedoeld voor kleine huishoudens.
De sloop van de twee bestaande gebouwen op de locatie wordt in december 2025 afgerond. Als de planning standhoudt, start de bouw in april 2026. De toekomstige bewoners kunnen dan in 2027 de sleutel van hun nieuwbouwwoning verwachten.
Oostergo wordt het eerste CLT-houtbouwproject van De Goede Woning in Zoetermeer. CLT – Cross Laminated Timber, ofwel kruislaaghout – vormt de basis van de hoofdconstructie. Deze duurzame bouwmethode werd eerder toegepast bij onder meer Casa Vita in Pijnacker.
Meer informatie over het project is te vinden via: https://www.dgw.nl/oostergo
Foto: De Goede Woning, BBHD Architecten




