Vorige week vond op het Alfrink College voor de tweede keer het Wereldfestival plaats. Het idee ontstond toen Freshta en Zineb in de tweede klas iets wilden organiseren waarbij leerlingen hun cultuur konden delen. Vorig jaar kreeg dat voor het eerst vorm met het festival.
Zineb vertelt: “Samen verzamelden we enthousiaste leerlingen die een kraampje openden, versierden en noemden naar een land van hun keuze. Bezoekers konden proeven van allerlei lekkernijen: van Turkije tot Griekenland, van Thailand tot India, en nog veel meer. Elke kraam vertelde een klein verhaal, via smaken, geuren en kleuren, over cultuur en traditie.” Dit jaar was het festival veel groter en nemen veel meer leerlingen deel.
“De sfeer was de hele dag door heerlijk gezellig. Leerlingen werkten samen, hielpen elkaar met versieren en verkopen, en raakten met plezier in gesprek over hun landen en gerechten. Het was mooi om te zien hoe eten mensen verbindt”, aldus Freshta.
Het initiatief van Freshta (links op de foto) en Zineb (rechts op de foto) mag elk jaar verder uitgroeien: “Voor ons, in ons laatste schooljaar, was deze editie extra speciaal. De totale opbrengst gaat volledig naar een goed doel, zodat het festival niet alleen verbindt, maar ook bijdraagt. We hopen dat dit Wereldfestival elk jaar zo’n succes blijft.”
Foto: Alfrink College
Meer wijknieuws vindt u op onze speciale wijkpagina's!


