Halve Marathon Rianne VeeningaDe 13e editie van de Halve Marathon van Zoetermeer trok zondag 18 januari 2026 honderden lopers. Op de 21,1 km ging de winst naar Danny Verheezen uit Ridderkerk. Zoetermeerse lopers lieten zich ook zien, met Willem Kroese en Melissa Bena in de top.

Het maximum aantal voorinschrijvingen van 1.750 deelnemers was al lang voor het evenement bereikt. “We zien dat het parcours van ’Halve Marathon Zoetermeer’ steeds meer snelle lopers aantrekt. Dat hebben we dit jaar gemerkt aan een recordaantal deelnemers. Een positieve ontwikkeling”, aldus organisator ‘HMZ’ Andy Oskam.

Bij de mannen was het een spannende strijd op de 21,1 km. Danny Verheezen uit Ridderkerk won in een tijd van 1:14:28. Slechts tien seconden later finishte Joost van Esch uit Rotterdam (1:14:38). Roeland van der Harst uit Leiden pakte de derde plek met 1:16:17.
Zoetermeer was goed vertegenwoordigd. Willem Kroese eindigde als vijfde overall bij de mannen met een tijd van 1:17:02. Ook Bjorn Dijk (1:22:40), Ivan Raykov (1:26:08), Patrick Degenaar (1:27:27) en Stefan Geise (1:27:50) liepen sterke tijden.

Halve Marathon2 Rianne Veeninga 25 1266 GUPEV Halve Marathon Zoetermeer 2026 afbeelding sharepoint 01

 

Top 3 vrouwen

Bij de vrouwen ging de winst naar Melissa Bena uit Zoetermeer. Zij liep een indrukwekkende tijd van 1:24:06 en was daarmee de snelste vrouw op de halve marathon. Tweede werd Chantal Oomen uit Breda (1:27:42), gevolgd door Claudia van Rijn uit Katwijk (1:29:15).

Kids Run

De Kids Run, dit jaar gesponsord door gro-up, ging als eerste van start na een gezamenlijke warming-up in de tennishal van Dekker voor de deelnemers. Kinderen van gro-up kinderopvang liepen gratis mee.De kinderen liepen 1.5 km en waren al snel weer terug bij de sporthal, maar na de finish was het sportieve plezier nog niet voorbij. De kinderen konden zich uitleven met een potje voetbal in de pannakooi en hun energie kwijt bij de back-to-base estafettebaan, begeleid door medewerkers van gro-up.

Door het milde winterweer waren er ook vele ouders & grootouders aanwezig om de kinderen aan te moedigen. Bij de scholencompetitie wist het IKC Prins Claus de grote wisselbeker in handen te houden.

Veelzijdig evenement

Naast de halve marathon waren er ook afstanden van 5 en 10 km, een kidsrun en een scholencompetitie. Het evenement groeit elk jaar en is een vaste waarde op de Zoetermeerse sportkalender. Naast sporters die gingen voor hun pr of de winst op de wedstrijd, liepen ook vele recreatieve sporters mee die genoten van de sportieve sfeer op het eerste hardloopevenement van het jaar.

Alle tijden zijn te vinden op www.halvemarathonzoetermeer.nl

Noteer zondag 16 januari 2027 alvast in je agenda. Dan staat de 14e editie van Halve Marathon Zoetermeer gepland.

Foto ('s) door: gro up, Rianne Veeninga,  meer foto's op: https://flic.kr/s/aHBqjCGZpB

Kijk voor meer sportnieuws op onze sportpagina: sportnieuws of op het overzicht sportevenementen

Zelf sporten? Zie ons overzicht sportaanbieders en alle sportcursussen op een rij.

 

ozio_gallery_nano

-advertenties-

-goede doel-