Zwembas Watergeus bordZwembad De Watergeus is al een aantal maanden geopend, maar de toegankelijkheid voor minder validen is nog steeds niet op orde, zo blijkt uit de beantwoording van de schriftelijke vragen van Zó! Zoetermeer. Een aantal punten worden in het eerste kwartaal van 2025 aangepakt.

Al bij de eerste besprekingen over het nieuwe zwembad is de Zoetermeerse Toegankelijkheidsraad betrokken, maar toch zijn er nu na de oplevering nog steeds problemen voor gebruikers. Dat begint al bij de ingang, omdat er geen automatische deuren zijn, kunnen mensen in een rolstoel moeilijker zelfstandig naar binnen. Daarnaast ligt er een drempel op de route naar het doelgroepenbad, er zijn te weinig MIVA-kleedkamers voor minder-validen, er zijn te weinig parkeerplaatsen (dichtbij) voor mensen met een beperking, de toegangspoort is te smal voor scootmobielen, er zijn te weinig rolstoelen voor gebruik in het zwembad (van ‘vuil’ naar ‘schoon’), er zijn geen beugels in de MIVA-douche, er is maar eenzijdig een leuning in het doelgroepenbad, enzovoort.

Aanpassingen in 2025

De gemeente wil in het eerste kwartaal van 2025 een aantal punten opgelost hebben zoals het verwijderen van een drempel, het aanpassen van de spiegels, het plaatsen van een beugel en zitje bij de MIVA-douche, het plaatsen van automatische deuren waar mogelijk en het plaatsen van extra leuning of alternatief bij het doelgroepen bad. Een oplossing voor andere punten zoals extra parkeerplaatsen en rolstoelen voor in het zwembad moet nog nader onderzocht worden.
Ook de zwemverenigingen die het bad gebruiken hebben een aantal functionele verbeteringen voorgesteld.

Adviezen Toegankelijkheidsraad

De Toegankelijkheidsraad is al vanaf de haalbaarheidsfase van het project betrokken geweest bij de bouw van het zwembad. Zij hebben een uitgebreid adviesdocument opgesteld over de toegankelijkheid voor mindervaliden. De gemeente geeft aan dat alle adviezen, uitgezonderd de automatische deuren, uit het adviesdocument zijn gerealiseerd. Na oplevering is de Toegankelijkheidsraad, op uitnodiging van het projectteam, langs geweest voor een rondleiding bij het zwembad. De feedback uit deze rondleiding wordt meegenomen bij het uitwerken en realiseren van de verbeteringen voor de toegankelijkheid.

Wensenlijst

Er blijft nog wel wat te wensen wat toegankelijkheid betreft voor het zwembad. De toegankelijkheidsraad heeft het college daarom een wensenlijst meegegeven met voorzieningen of aanpassingen die zij graag zouden zien.

• In de directe omgeving goed openbaar vervoer. Je moet er gemakkelijk kunnen komen.

• Voldoende gehandicaptenparkeerplaatsen voor de deur van het bad.

• Assistentiehonden in zwembad toestaan. Noodzakelijk bij bepaalde handicaps, maar ook verplicht ingevolge de Wet gelijke behandeling gehandicapten. Voorzieningen treffen als haken aan de muren, waaraan de riem van de hond kan worden bevestigd.

• Ook specifiek signalering voor zwemmers met een auditieve beperking.

• Voorzieningen om in het bad te komen zoals geleidelijk aflopende bodem.

 

Meer politiek nieuws vindt u op onze politieke pagina: Politiek nieuws

-advertenties-

-goede doel-