dccff49b 7adb 4d37 84f4 918e8b06cf22De Zoetermeerders Marc de Rooij en Simone Langeveld zetten zich in voor de Bas van Goor Foundation. Zij doen op 1 maart 2026 mee aan de Vasaloppet, een loodzware langlaufwedstrijd van 90 kilometer in Zweden. Daarmee vragen zij aandacht voor diabetes type 1 en willen zij 10.000 euro ophalen.

Diabetes type 1 zet een leven plotseling op zijn kop. Je lichaam maakt geen insuline meer aan. Hierdoor moet je elke dag je bloedsuiker meten en jezelf insuline toedienen. Dat vraagt veel aandacht en nauwkeurigheid.
Een te lage waarde kan leiden tot een hypo en zelfs bewusteloosheid. Een te hoge waarde veroorzaakt een hyper, waarbij het bloed kan verzuren en je je erg ziek voelt. Diabetes type 1 ontstaat niet door een slechte leefstijl of door erfelijkheid, maar door pure pech. Het is een auto-immuunziekte die zomaar toeslaat.
Voor jongeren is dit extra zwaar. Zij moeten midden in hun ontwikkeling leren omgaan met grote verantwoordelijkheid. Daarom is het belangrijk dat zij steun krijgen en andere jongeren ontmoeten die hetzelfde meemaken.

Vasaloppet ch bvgfd Marc en SimoneWaarom Marc en Simone in actie komen

Voor Marc de Rooij en Simone Langeveld was een diagnose in hun omgeving de aanleiding om zich in te zetten voor meer aandacht en meer onderzoek naar diabetes type 1. Een genezing bestaat nog niet. Veel patiënten moeten dagelijks prikken, om hun insulinewaardes onder controle te houden.
De Bas van Goor Foundation organiseert sportactiviteiten voor jongeren met diabetes type 1. Bewegen is gezond en helpt om beter met de aandoening om te gaan. Tijdens sportkampen ontmoeten jongeren elkaar en leren zij dat sport mét diabetes mogelijk is. Dat geeft vertrouwen en meer kwaliteit van leven.

De uitdaging: 90 kilometer langlaufen

Marc en Simone meldden zich ruim anderhalf jaar geleden aan voor een zware uitdaging: de Vasaloppet 2026. Deze wedstrijd van 90 kilometer loopt van Sälen naar Mora in Zweden. Het evenement is te vergelijken met de Elfstedentocht. Het grote verschil: de Vasaloppet gaat ieder jaar door, omdat sneeuw altijd verzekerd is.
Op 1 maart 2026 staan Marc en Simone aan de start. Zij trainden hier lange tijd voor, onder meer door te rolskiën in de polder. Ook volgden zij lessen bij Rolskivereniging Rottemeren. De lange afstanden, de kou en de wisselende sneeuw maken deze tocht zwaar, maar zij zijn gemotiveerd om hun doel te bereiken.

Doel: 10.000 euro ophalen

Marc en Simone willen met hun deelname 10.000 euro ophalen voor de Bas van Goor Foundation. Het geld wordt gebruikt om sportactiviteiten mogelijk te maken voor jongeren met diabetes type 1.
Wie dit initiatief wil steunen, kan een bijdrage overmaken via hun actiepagina:
https://acties.bvdgf.org/fundraisers/DeRooijLangeveld/langlaufen-in-zweden
Iedere donatie helpt jongeren om samen te sporten, meer vertrouwen te krijgen en grip te houden op hun gezondheid.

Elke dag het Zoetermeerse nieuws in uw mailbox? Blijf op de hoogte van het laatste Zoetermeerse nieuws en meldt u aan voor onze nieuwsbrief!

zoetermeeractief.nieuwsbrief

-advertenties-

-goede doel-