lantaarnpaal armatuur gem zmLampen van 339 lantaarnpalen langs de hoofdwegen in Zoetermeer zijn aan vervanging toe. Dit zodat de weg goed verlicht blijft. De nieuwe lampen zijn LED, met als voordeel dat ze energiezuiniger zijn en in het donker minder fel schijnen.

Door de LED verlichting is er minder storend licht of lichtvervuiling. De lampen hangen op 12 tot 15 meter hoogte en staan langs de weg of in de middenberm. Om de lampen veilig te kunnen wisselen zijn tijdelijke verkeersmaatregelen nodig: de maximumsnelheid wordt dan verlaagd of een rijbaan wordt gedeeltelijk afgezet.


Het vervangen van de lampen neemt enkele weken in beslag en vindt zowel overdag als 's nachts plaats. 's Nachts vooral op drukke plekken, zodat de stad goed bereikbaar blijft. De werkzaamheden staan ingepland van 25 augustus tot en met 21 november 2025.

Foto: gem. Zoetermeer

-advertenties-

-goede doel-