Aanstaande woensdag 1 april zal het wekelijkse lunchpauzeconcert worden verzorgd door David van Ooijen. Op het programma staan werken van Bach, Handel en Scarlatti die hij op luit ten gehore zal brengen. Het concert start om 12:45 in de Oude Kerk aan de Dorpstraat 59.
Bij het HGOS is van 7 maart tot en met 11 april de expositie Zoetermeers Groen te zien. De Gilde Zoetermeer Stadsgidsen biedt daarbij een fietstocht aan op 4 april. Een fietstocht via de Green 5, de 5 mooiste groen- en natuurgebieden van Zoetermeer, volgens de inwoners en bezoekers van Zoetermeer.
De nieuwe fietsparkeerplaatsen bij Centraal Park laten nog even op zich wachten. Pas in 2030 worden de fietsnietjes geplaatst, wanneer de huidige stalling verdwijnt door de herinrichting van het gebied rond Markt 10 en de Frankrijklaan.
Lees meer: Nog even wachten op fietsenstalling bij Centraal Park
CDA Zoetermeer heeft een nieuwe voorzitter. Harry Medema volgt Frits von Meijenfeldt op, zo besloten de leden tijdens de Algemene Ledenvergadering. Ook andere leden namen afscheid of kregen een nieuwe functie.
Stichting Maja Anjohuis heeft een mooie donatie ontvangen van Buurtvereniging Buytenrode. De buurtvereniging in Buytenwegh doneert elk jaar de opbrengst van de fooienpot aan een goed doel. Dit jaar werd gekozen voor het Maja Anjohuis, een stichting die zich inzet voor (ex-)kankerpatiënten.
Stichting Pelgrimshoeve heeft in 2025 maar liefst € 251.367 gedoneerd aan 203 goede doelen. Door kostenbesparingen in het afgelopen jaar kan daar in 2026 nog eens € 50.000 extra aan worden toegevoegd. Daarmee komt het totaal beschikbare bedrag voor goede doelen in 2026 uit op € 300.000.
Van schilders en beeldhouwers tot keramisten en textielkunstenaars, Zoetermeer is een broedplaats voor creatieve geesten. Met deze rubriek wordt een platform geboden waarbij steeds een andere kunstenaar uit de kunstwereld van Zoetermeer voor het voetlicht wordt gebracht. Deze keer: Eline Hoekstra.
Zoetermeer werkt hard aan een veilige stad. In 2025 daalden verschillende vormen van criminaliteit, maar er waren ook zorgen. De gemeente zag successen bij jeugdgroepen, digitale weerbaarheid en huiselijk geweld. Tegelijkertijd namen andere misdrijven toe.
Lees meer: Veiligheid in Zoetermeer in 2025: dalingen én zorgen
De gemeente Zoetermeer werkt samen met de MRDH en acht regiogemeenten aan een publiek regionaal deelfietsensysteem. Dit systeem moet de bereikbaarheid verbeteren en duurzaam reizen makkelijker maken. In 2026 start een grote pilot die moet laten zien hoe het systeem in de praktijk werkt.
De gemeente Zoetermeer en ontwikkelaar Intospace gaan een intentieovereenkomst ondertekenen om samen te onderzoeken wat er mogelijk is op de locatie aan de Oostweg 2. Ze kijken of ze daar een nieuwe vorm kunnen maken waarin wonen en werken goed samengaan.
Pagina 1 van 17